KISACA BİZ
Türkçe English Spanish Greek Bulgarian

KISACA BİZ ANASAYFA QONIAon KISACA BİZ

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


13.11.2009 tarih ve 27405 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kapatılan Teknik Eğitim Fakülteleri; mühendislik eğitimi verilmek üzere Teknoloji Fakültesine dönüştürülmüştür. 2010-2011 öğretim yılında Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümleri açılmıştır. 2012-2013 öğretim yılında Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerine öğrenci alarak lisans öğretimi başlamıştır. İmalat Mühendisliği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerine de ilerleyen zamanlarda öğrenci alınması planlanmaktadır.

Fakültemizin temel amacı uluslararası düzeyde başarıyı yakalayabilecek teknik bilgiye sahip mezunlar ve ülkemizi kalkındıracak yeni teknolojiler üretecek mühendisler yetiştirmektir.

Fakültemizde öğrencilerimizin faydalanabildiği 3 adet Bilgisayar Laboratuarı, 1 adet Sayısal Elektronik Laboratuarı, 1 adet Analog Elektronik Laboratuarı, 1 adet Mikroişlemci ve PLC Laboratuarı, 1 adet Kontrol Sistemleri Laboratuarı, 1 adet Elektrik Makineleri ve Güç Elektroniği Laboratuarı, 1 adet Haberleşme ve Sinyal Üretme Laboratuarı bulunmaktadır.